نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه


 
طی سال های گذشته با توسعه روز افزون فناوری اطلاعات و ارائه خدمات های نوین شبکه ، این صنعت در ابعاد وسیع و اشکال مختلف در زندگی انسان حضور یافته و امکانات مفید و بسیار این صنعت نیازهای جدیدی در پیش روی کاربران قرار داده است. یکی از مهمترین عوامل توسعه این صنعت، ظهور و گسترش شبکه های کامپیوتری است . همانطور که شبکه ها شریان حیاتی کلیه سیستم های پردازش اطلاعات را تشکیل می دهند، در عین حال پیاده سازی آنها مستلزم زیر ساخت های مناسب و کارآمدی می باشد . خدمات شبکه شرکت پایتخت وندا در زمینه راه اندازی انواع شبکه های کامپیوتری، کلیه مراحل پروژه، شامل امکان سنجی و ارائه طرح تا اجرا و نظارت بر اجرای بخش های مختلف شبکه را شامل گشته و بهینه سازی پروژه های درحال اجرا یا اجرا شده را نیز در بر می گیرد . دانش تخصصی کارشناسان شرکت پایتخت وندا ، مشتریان را حتی قبل از تصمیم گیری در مورد نیازشان یاری می دهد . ارائه مشاوره صادقانه و تخصصی خدمتی است که کارفرما را در تمامی مراحل هدایت می نماید . واحد پروژه های شرکت پایتخت وندا با بهره گیری از کادر فنی متخصص و با دانش فنی آکادمیک و تجربه های کسب شده طی اجرای پروژه های متعدد ، قادر به طراحی و راه اندازی شبکه های بزرگ با استانداردهای معتبر می باشد .

خدمات شبکه پایتخت وندا

 
بهینه سازی شبکه های موجود و ارائه راهکار جهت افزایش کیفیت و پهنای باند یکی از مشکلات بزرگ سازمانها وجود شبکه های قدیمی و غیر استاندارد می باشد. این شبکه ها که عمدتا توسط نیروهای غیر متخصص اجرا گردیده علاوه بر دارابودن مشکلات به دلیل عدم انطباق با استانداردهای طراحی و اجرا خود مانند سدی در برابر توسعه شبکه می باشند. یکی از خدماتی که  شرکت پایتخت وندا به مشتریان خود ارائه می نماید علاوه بر کشف نقاط بحرانی شبکه موجود و اقدام به رفع این مشکلات ، اقدام به استاندارد سازی بستر موجود با استفاده از تجهیزات شبکه موجود ، مستند سازی و ارائه راهکارها برای استفاده بهینه از این شبکه است. همچنین در مورد شبکه های بی سیم، خطوط استیجاری(Leased Line) ،فیبر نوری و … نیز برای بهبود استفاده و بالابردن پهنای باند و کارایی از تکنیکهای QOS ، فشرده سازی و یا تکنولوژیهایی نظیرGPON استفاده می شود.

 طراحی شبکه های LAN و WAN

 
با توجه به گسترش روز افزون شبکه های کامپیوتری در محیط های اداری و تجاری و توسعه نرم افزارهایی که در این محیط عمل می نمایند و طیف وسیع اطلاعاتی که از طریق شبکه در اختیار کاربران قرار می گیرد و همچنین اتصال این شبکه به اینترنت و یا سایر شبکه های دیگر باعث گردیده است تا شبکه ها به عنوان یکی از بخش های کلیدی تمامی سیستمهای اداری و تجاری در نظر گرفته شوند. با توجه به اهمیت شبکه ها بایستی طراحی و پیاده سازی آنها مطابق با نیازهای سازمان و اهداف بلند مدت آن  و همچنین کاهش هزینه های بهینه سازی و پیاده سازی مجدد آن انجام پذیرد:
  1. طراحی شبکه های ساخت یافته بر اساس استانداردهای TIA/EIA
  2. طراحی و پیاده سازی انواع سرویس های فعال شبکه   Active
  3. طراحی زیرساختهای  شبکه بر اساس معماری لایه ای و تجهیزات CISCO, Foundry
  4. سوئیچینگ و پیکر بندی تجهیزات
  5. تحلیل نیازهای سازمان و راه اندازی سرویسهای متناظر بر پایه سیستمهای مایکروسافت و لینوکس
  6. پایش و کنترل عملکرد سرویسهای شبکه
  7. پیاده سازی ، کنترل کیفی و مطابقت با طراحی انجام شده
  8. مشاوره  و نظارت بر اجرا
  9. مشاوه در جهت انتخاب مناسب تجهیزات شبکه